Lukostřelba

PARDUBICKÝ KRAJ JE PROSTĚ PARTNER JAK MÁ BÝT

Vážení přátelé, díky podpoře Pardubického kraje, kterou nám poskytl pro rok 2020 bylo možné zajistit sportovní vybavení i pro nový oddíl naší TJ a tím je lukostřelba, která je určena pro děti a mládež. Velmi si této podpory vážíme a věříme, že tento trochu netradiční sport si našel cestu do vašich srdcí.

Pardubický kraj

Lukostřelba je sportem s dlouhou tradicí i historií. Jde spíše o individuální sport a tak i ti, kteří nemají rádi kolektivní hry, se zde mohou realizovat.

Původním posláním lukostřelby byl samozřejmě lov, ale vývojem během posledních století se z ní stal sport, kde je důležitá koncentrace, koordinace pohybu, správné dýchání i fyzická kondice. Všechny tyto aspekty budete při lukostřelbě tříbit a brousit.

Obrovská výhoda lukostřelby je její všestranost – mohou jí dělat děti, dospělí i kmeti, muži, ženy, zdraví i hendikepovaní. Pro různé střelce jsou různé typy luků.

Začít se dá v jakémkoli věku. U dětí však doporučujeme začít s lukostřelbou od 10 let. Střelec musí mít totiž již vyvinutou nervosvalovou koordinaci a zároveň i „rozum“.

Ačkoli jde o sport spíše individuální, zažívají střelci při společném trávení času „kolektivní“ propojení. Jde o společně trávený čas s lidmi stejného zájmu, možnost střílet týmové typy závodů a učí se ,jako v jiných sportech, fair play.

V současné době pracujeme na vybavení lukostřelnice, tak abychom mohli v jarních měsících 2018 začít společné tréninky.

Lukostřelbu má v Březové nad Svitavou na starosti Michal Novotný, trenér 1.tř. lukostřelby, který byl dlouholetým reprezentantem ČR v lukostřelbě a má mnoholeté zkušenosti s trénováním dětí i dospělých.

Tělovýchovná jednota Sokol Březová nad Svitavou se dne 30.3.2019 stala členem Českého lukostřeleckého svazu.

Kontakty:

Hlavní trenér: Michal Novotný